💜 Miluješ banánový chlebík? Tak to pro tebe máme skvělou zprávu! Naší novinku BIG Banana bread můžeš koupit ➡️tady⬅️  🤤

5 tipů pro zdravý životní styl v roce 2021

5 tipů pro zdravý životní styl v roce 2021
Popis produktu

Jste připraveni do své denní rutiny zahrnout nové návyky? Chcete začít cvičit, více odpočívat, nebo lépe jíst? I malé změny prováděné pravidelně mají velký vliv na to, jak bude vypadat váš den a jak se budete cítit. Vyzkoušejte 5 kroků k vytvoření lepších návyků, buďte důslední a než se nadějete, vaše dny budou o poznání zářivější.

Jak si vybudovat zdravé návyky?

Klíčem k úspěchu je pravidelné opakování, díky kterému se ze záměrných akcí stanou automatické procesy. Zdravé návyky se však nevytvářejí snadno, proto začněte nejprve s jedním a postupně přidávejte další.

5 tipů pro formování dobrých návyků

1. Stanovte si cíle

Prvním krokem k vytvoření nového návyku je definovat si své cíle. Zamyslete se nejprve nad tím, čeho ve svém životě chcete dosáhnout. Teprve až budete mít jasno, můžete přejít k dalšímu kroku.

2. Buďte konkrétní

Jakmile si určíte cíle, budete muset formulovat konkrétní plán, jak jich dosáhnout. Buďte realističtí a neklaďte na sebe příliš vysoké nároky. Vedly by zbytečně k nezdaru a ztrátě motivace. Své nové návyky si zapište včetně toho, jaké benefity vám přinesou, protože “co je psáno, to je dáno!” Zde je několik nápadů, které můžete přidat do své rutiny:

- Udělejte si ráno čas sami na sebe

Vstaňte o trochu dříve a dopřejte si každé ráno čas na některý z ranních rituálů, které vám dokáží zlepšit den. 

Tip: Recepty na dokonalé ořechové snídaně

- Dejte si odpoledne svačinu

V pozdních odpoledních hodinách mnoho lidí začíná cítit únavu a zpravidla sáhne po něčem nezdravém, aby si doplnili energii. Buďte připraveni a noste při sobě zdravé svačinky, které vám pomohou odolat pokušení a snížit chuť k jídlu.

Tip: Potraviny, které vám zaručeně zlepší imunitu

- Čtěte si před spaním

Místo sledování Netflixu dejte večer přednost čtení knih. Vaše tělo se uvolní a naladí na klidný spánek. Dodržujte pravidelný harmonogram a choďte spát ve stejnou dobu. 

3. Buďte konzistentní

Pravidelné opakování stejného zdravého návyku způsobí, že váš mozek se na toto chování zvykne a vyhodnotí jej jako přirozené. Pokud například každý den před snídaní cvičíte, bude tato činnost postupem času čím dál automatičtější. Váš mozek se na cvičení sám připraví, aniž byste se museli vědomě rozhodnout, že jdete cvičit. Utvoření takovéhoto automatického návyku trvá přibližně dva měsíce.

4. Nenechte se odradit neúspěchem

Řada předsevzetí ztroskotá na tom, že po prvním selhání ztratíte motivaci. Kdykoli se snažíte dosáhnout nějakého cíle, dřív nebo později se objeví překážky. Přijdou dny, kdy nestihnete trénink, podlehnete chuti na brambůrky nebo si ráno přispíte. Nic se neděje! Příležitostné nezdary vaši snahu nezkazí. Nebuďte na sebe zbytečně přísní a vraťte se co nejrychleji zpět ke svým zdravým návykům.

5. Dejte si volno

Nezapomínejte na zaslouženou odměnu a každý týden si dopřejte čas pro relaxaci. Zastavte se, pochvalte se za své dosavadní úspěchy a vraťte svému tělu vše, co pro vás během týdne dělá. Zajděte si na lekci jógy, přečtěte si knihu nebo jen tak odpočívejte.

Vytvořeno10.01.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše