💜 Miluješ banánový chlebík? Tak to pro tebe máme skvělou zprávu! Naší novinku BIG Banana bread můžeš koupit ➡️tady⬅️  🤤

Zázrak jménem čokoláda

Zázrak jménem čokoláda
Popis produktu

 

Luxusní, jemná, hříšně dobrá a zdraví prospěšná. Taková je čokoláda vyrobená s láskou a z kvalitních surovin, kterou přidáváme do našich krémů. Znáš lepší způsob, jak si poškádlit chuťové pohárky?

Za vším hledej boby

Základem prvotřídní čokolády jsou šetrně zpracované kakaové boby, které určují základ vůně, barvy a chuti čokolády. To, jak se při výrobě postupuje, dokáže zásadně ovlivnit vůni, barvu, chuť i vzhled finálního produktu. Kvalitní čokoláda by měla mít lesk, příjemně vonět a rozplývat se na jazyku. Bílá čokoláda na rozdíl od mléčné a tmavé neobsahuje kakaovou sušinu, je vyrobená z kakaového másla, mléka a případně dalších složek.

To je dlouhá historie!

Původ čokolády se traduje až do doby 1000 let př. n. L, kdy v pralesích Mexického zálivu žili Olmékové a ti byli pravděpodobně první, kdo objevil kakaovník. Jemný kakaový prášek z plodů tohoto stromu je základem právě pro výrobu čokolády.

Čokoláda nad zlato

Ve Střední Americe se kakaové boby těšily velké oblibě a svého času se jimi také platilo. Hodnota těchto peněz byla poměrně vysoká. Protože byla čokoláda považována za pokrm bohů, mohli ji pít jen ti nejurozenější. V Evropě jsme se čokolády dočkali až v 16. a 17. století. Původní hořký nápoj měl sice povzbuzující účinky, ale nechutnal příliš dobře. Proto se vymýšlely různé postupy a receptury až vznikly dnešní cukrovinky, kterým lze jen těžko odolat. 

Věděli jste, že…

  • kakau se přičítaly magické a mystické vlastnosti,
  • kakao hrálo důležitou roli ve středoamerické medicíně,
  • Evropané věřili, že že čokoláda zlepšuje trávení dělá lidi šťastnějšími,
  • rok 1828 je mezníkem začátku moderní éry ve výrobě čokolády. 

Jedna velká láska - čokoládové krémy BIG BOY

Do našich ořechových másel používáme jen ty nejlepší čokolády. Během výrobního procesu krémy neustále degustujeme, aby byl výsledek dokonalý. Správná čokoláda má lahodnou intenzivní chuť, obsahuje jen poctivé suroviny není a je dokonalá na pohled.

Vytvořeno10.06.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše