5 zajímavostí o čokoládě

5 zajímavostí o čokoládě
Popis produktu

Dokonalé chuťové potěšení, kvalitní zdroj energie, perfektní lék na zlomené srdce a podle Májů pokrm bohů. Ano, to vše je čokoláda. Přesto má tahle pochoutka i špatnou pověst a koluje o ní spousta polopravd. Pojďme si představit ty největší mýty a vysvětlit si, jak to s nimi doopravdy je.

1. Čokoláda způsobuje akné

Přímá spojitost mezi čokoládou a vznikem akné nebyla potvrzena. Pravdou ovšem je, že příliš mnoho tuku nebo cukru ve stravě, může vést k nadměrné produkci množství mazu v pokožce a k tvorbě pupínků. U mastné a problematické pleti byste pečlivě mít svou stravu pod kontrolou. Na vině mohou být také ženské hormony, které vedou ke zvýšené konzumaci sladkých jídel před menstruací.

2. Čokoláda zvyšuje libido

O čokoládě se říká, že je afrodiziakum. I když se toto tvrzení objevuje poměrně často, ve skutečnosti na něm žádná pravda není. Studie neprokázaly, že se při konzumaci čokolády zvyšuje sexuální touha. Rovněž se zpochybňuje mylná představa, že čokoláda stimuluje uvolňování serotoninu, hormonu štěstí. Množství, které čokoláda v těle produkuje, je příliš malé na to, aby mělo nějaký účinek na naši náladu.

3. Tmavá čokoláda je zdravější než mléčná

Na čokoládě je stravě především kakao a tak čím více, tím lépe. Proto se říká, že tmavá čokoláda je zdravější než mléčná. Důležitá je také kvalita čokolády a způsob zpracování kakaových bobů. Čím šetrnější postupy, tím více antioxidantů a živin se v čokoládě uchová.

4. Čokoláda je zdravá pro srdce

Je potvrzeno, že kakao přispívá k prevenci kardiovaskulárních chorob, zejména mozkové mrtvice, proto se doporučuje sníst denně malý kousek. Kakao má pozitivní vliv na pružnost cév a pomáhá snížit krevní tlak.

5. Čokoláda spouští bolest hlavy

Mnoho lidí věří, že konzumace čokolády může způsobit bolesti hlavy. Na rozdíl od obecného názoru čokoláda nejspíš nevyvolává bolesti hlavy. Vědecké studie však žádnou souvislost neprokázaly.

TIP: Recept na Čokoládové Peanut Butter Jelly Cups

Rozumné množství čokolády v našem jídelníčku by rozhodně nemělo chybět. Občas je třeba potěšit chuťové buňky a pohladit po duši a kvalitní čokoláda má spoustu benefitů. V Big Boyi ručně vyrábíme čokolády z kvalitních surovin v kombinaci s prémiovými ořechy a lyofilizovaným ovocem. Belgickou čokoládu bez přidaného cukru přidáváme také do naší oblíbené řady arašídových krémů Grand Zero vhodnou pro sportovce a gurmány.


Vytvořeno16.02.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše