Slávek Koníček: Vývoj je proces, který nemá konce

Slávek Koníček: Vývoj je proces, který nemá konce
Popis produktu

 

Po deseti letech v korporátu zatoužil po změně. Zajímavá práce na projektech se změnila v honbu za dodržováním termínů a limitů, a tak Slávek opustil svět energetiky. Začal hledat zaměstnání, které mu bude dávat větší smysl. Když dostal nabídku pomoct bráchovi, byla to jasná volba. Dnes se svým týmem vyvíjí produkty, po kterých šílí tisíce lidí.

Slávku, tvoje cesta na pozici ředitele vývoje byla klikatá. Kudy vedla? 

V BIG BOYi jsem začínal od píky. Prošel jsem skladem, výrobou i expedicí. Nakonec jsem se přichomejtl k vývoji a tam jsem se našel. Pozice šéfa neexistovala, ani stabilní vývojový tým. Nové produkty vznikaly živelně. Spousta nápadů a vizí přicházela od Alexe, ale on neměl čas se jim věnovat naplno. Bylo potřeba stanovit jednoho člověka, který se bude vývojem vyloženě zabývat a začne nápady postupně realizovat. 

Čím sis zasloužil důvěru?

Asi tím, že jsem puntičkář a mám rád, když se věci dotahují do zdárného konce. 

V Čechách nemají ořechová másla takovou tradici jako třeba ve Spojených státech. Jak se změnila situace během posledních let?

Do Čech se povědomí o kvalitních ořechových krémech teprve dostává. Já jsem první poctivé máslo ochutnal až tady v BIG BOYi. Zatím to není běžná potravina, která by se každodenně objevovala na snídaňových stolech, což je škoda, protože je mnohem zdravější než česká klasika rohlík se salámem. Navíc se jedná o skvělý zdroj bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamínů i minerálů. 

Na trhu se objevují různé druhy ořechových pomazánek. Jak poznám, že mám v ruce právě to kvalitní?

Poctivé ořechové krémy jsou vyrobené čistě z přírodních surovin a neobsahují žádné umělé přísady ani levné náhražky. Po ochutnání se ti v ústech rozvine bohatá chuť ořechů, která může variovat od kyselejší po sladší, ale nikdy by neměla být trpká nebo nepříjemně hořká. Ochucené krémy obsahují prémiové ingredience jako belgickou čokoládu, pravé kakao, vanilku, lyofilizované ovoce či přírodní aromata. Takováto výjimečná kvalita se samozřejmě projevuje i vyšší cenou. 

A co konzistence, měla by být co nejjemnější? 

To záleží, protože co je ultrajemný, nemusí být ultradobrý. Čím jemněji nameleme třeba arašíd, tím je lepkavější a trpčí. Jemnost mletí arašídů je zrovna naše aktuální téma, které ve vývoji řešíme.  

Jaké ingredience máš nejraději?

Mám rád jednoduché chutě, které ve mně vyvolávají pocity štěstí a spokojenosti. Miluju kakao, vanilku a vůni čerstvě namletých lískových ořechů. V poslední době si ujíždím na citronovém aroma. 

Tvůj tým pracuje i na vylepšování zaběhnutých produktů. Proč je potřeba receptury neustále zdokonalovat?

Chceme se posouvat dopředu a určovat trendy, nezůstávat v zajetých kolejích, a to si žádá inovace. Proto přemýšlíme nejen nad novými produkty, ale vylepšujme i ty stávající. Zavádíme lepší technologie, zkoušíme jiné suroviny. Vývoj je proces, který nemá konce. 

Kolik krémů vznikne průměrně v tvojí oříškové laboratoři?

Nápadů máme spoustu, ale sítem projde jen velmi malá část. Průměrně vzniknou jeden až tři vzorky týdně, ale většinu z nich v průběhu vývoje zastavíme nebo je smeteme ze stolu hned na začátku. Do finále se dostanou jen ty nejlepší. Nový výrobek BIG BOY vznikne průměrně každé dva měsíce a s ním současně vyvíjíme další dvě až tři novinky.

S jakou novou myšlenkou si v poslední době nejčastěji pohráváš?

Je to zatím čistě z říše snů, ale chtěl bych vytvořit ořechový nápoj. Víc zatím neprozradím. 

Je vidět na první pohled, že máš svoji práci rád. Co tě na ní nejvíc baví?

Pracuju s nejlepšími surovinami na trhu, ochutnávám je a tvořím z nich něco výjimečného, co lidem chutná a mají rádi. Je to skvělý pocit. 

Co má pro tebe v práci největší hodnotu? 

Mí kolegové jsou alfou a omegou všeho. To, jak spolu komunikujeme a spolupracujeme se odráží v našich výsledcích. Budoucnost máme ve vlastních rukou a vytváříme si ji my sami. 

BIG BOY už není jen o ořechových krémech, ale i oříškách, ovoci v  čokoládě, granolách a snídaňových kaších. Na co dalšího si máme připravit chuťový pohárky?

Bohužel nesmím prozradit konkrétní produkty, ale můžu naznačit. Brzy uvedeme na trh sladké a slané snacky. 

Když si chceš zamlsat, dáš si nějakého BIG BOYe nebo radši sáhneš po něčem slaném, třeba po chipsech?

Chipsy nejím. Když si chci zamlsat, tak si vezmu Jarmillu. 

Vytvořeno18.10.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše