Zatoč s jarní únavou!

Zatoč s jarní únavou!
Popis produktu

 

 

Sluníčko nám zase pěkně svítí, květiny kvetou a sezóna pod širým nebem oficiálně začala.

Ale zatímco se příroda konečně probouzí, jediné, na co myslíš, je spánek! A to za sebou nemáš ani noc strávenou na párty. Dokonce jsi spal/a kvalitních 8 hodin. Co to, že se tě chopila taková vyčerpanost? Nebude to prostě jen klasická jarní únava, která spolu se změnou času a jarními alergiemi zkouší tvou odolnost?

V každém případě – no stress! Máme pro tebe jeden vědecky podložený důvod, proč se necítíš na začátku jara zrovna aktivně. Syndrom jarní únavy je pro tělo úplně přirozeným projevem. Během zimních měsíců, kvůli kratšímu dennímu světlu, má tělo nedostatek serotoninu alias posilovače štěstí. S příchodem jara a delšími hodinami slunečního záření se tělo potřebuje přizpůsobit, takže tělesná teplota stoupá, cévy se rozšiřují a krevní tlak klesá. Více světla způsobuje, že tělo uvolňuje více zmíněného hormonu serotoninu, zatímco množství melatoninu ale zůstává stále vysoké. A protože se tomu tělo nedokáže přes noc přizpůsobit, cítíš se letargičtější, méně motivovaně a více unaveně.

Co s tím?

Máme pro tebe pár tipů, jak se s jarní únavou poprat dřív, než se ona popere s tebou!

· Vyměň svůj ranní šálek kávy za proteinový drink!

Nebo pokud se nedokážeš vzdát kávy, připrav si k ní alespoň lahodnou snídaňovou kaši se všemi zdravými dobrotami – naší božsky křupavou granolou, posyp to čerstvým nebo lyo ovocem (to naše kompletně zachovává všechny živiny) a o přísun vitamínů a stabilní energie máš vystaráno v pár minutách! Zdravá snídaně je ideální start.

· Začni svůj den studenou sprchou!

Že to nedáš? Ale! Stačí trochu odvahy a prostě to udělat. Ledové sprchy mohou posílit tvůj imunitní systém a učinit tě odolnějším vůči nemocem. Dále také zlepšují krevní oběh a úroveň bdělosti, a proto tě připraví na svěží a energický začátek dne.

· Doplň do těla správnou výživu!

K dostání je na jaře mnohem více ovoce a zeleniny. Dopřej si čerstvé sezónní vitamíny a potěš svoje tělo ovocem a zeleninou, jako je listová zelenina, rukola nebo špenát, které jsou plné hodnotných živin. Osvěž jídelníček o lahodné saláty a na zobání mezi denními aktivitami můžeš objednat lyo ovoce od BIG BOYe. Máme banány, mango, maliny nebo třeba jahody!

· Buď víc aktivní!

Je nám úplně jasné, že zavedení pravidelného tréninku může být bolestivé, ale krátké procházky nebo jízda na kole pro začátek postačí. Vše, co zahrnuje pohyb, zlepší tvůj metabolismus a tím pádem i krevní oběh, což v tobě probudí motivaci. Zkus také zařadit do svého programu pravidelný čas na čerstvém vzduchu a v přírodě. Vytáhni kamarády a vyrazte spolu na výlet!

· Pij dostatek vody!

Určitě víš, že tvoje tělo potřebuje hodně vody, aby správně fungovalo. Zkus s sebou nosit lahev pití, kamkoliv máš namířeno. Klidně si nastav notifikace, kdy se máš napít, aby byl dosažen denní cíl, pokud na to často zapomínáš. Voda je základ života, a při jarní únavě ti bude hydratace hrát do karet. Pokud ti dělá problém pitný režím, zkus si ho vylepšit našimi příchutěmi z řady BCAA.

Sečteno a podtrženo, je zcela normální cítit se pod psa po změně času na letní. Buďme k sobě trpěliví a laskaví, a hlavně naslouchejme svému tělu. Ty začni zmíněnými základy – pij dostatek vody, snaž se o kvalitní a dlouhý spánek, a dopřej si výživné potraviny. Pokud se i po pár týdnech aktivního životního stylu a zdravé výživy stále cítíš unaveně, neváhej a zajdi si na krevní testy, ať to máš komplet a víš jistě, že ti nic není, a je to jen ta protivná jarní únava.

Vytvořeno05.04.2024
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše