5 ranních rituálů, které vám zlepší den

5 ranních rituálů, které vám zlepší den
Popis produktu

Taky vás trápí ranní stres? Už v posteli se děsíte toho, co vás čeká? Zpomalte a zkuste zapracovat na tom, abyste se na rána začali opět těšit. Způsob, jakým strávíte svůj čas hned po probuzení, rozhoduje o tom, jaký budete mít celý den. Přinášíme vám 5 tipů na rituály, díky kterým budou vaše rána o poznání klidnější. 

Pohoda stojí za dřívější vstávání

Pokud hned po probuzení nestíháte, jste vystresovaní a naštvaní, s největší pravděpodobností se to s vámi potáhne až do večera. Zkuste si ráno dopřát více času a posuňte budík o 10-15 minut dříve. Probouzení neodkládejte a vstaňte načas, ať se z vaší nové činnosti stane brzy návyk. V klidu si vychutnejte snídani nebo si připravte zdravou svačinku do práce. Uvidíte, že vám tato ranní rutina brzy přiroste k srdci a vy budete mít pohodová nejen rána.

Dopřejte si čas sami pro sebe

Většina z nás už slyšela o pozitivních účincích meditací, ale jen málokdo je připraven s nimi začít. Představa sedět několik minut na zemi v absolutním tichu může být odrazující. Existují ale i jiné jednodušší metody, jak se zklidnit. Jednou z nich je cvičení 5-4-3-2-1. Jak probíhá? Zhluboka se nadechnete a nahlas vyjmenujete 5 věcí, které vidíte, 4 věci, kterých se dotýkáte, 3 věci, které slyšíte, 2 věci, které cítíte a 1 věc, jejíž chuť cítíte v ústech. Toto cvičení vám stejně jako meditace pomůže ukotvit se na chvíli v přítomném okamžiku. Můžete se k němu vracet kdykoli během dne, když budete cítit, že se potřebujete opět zkoncentrovat a napojit sami na sebe.

Nekoukejte do mobilu ani na televizi

Jste zvyklí hned po ránu číst zprávy na telefonu nebo si pustit televizi? Zastavte! Tyto návyky odvádí vaši pozornost a zbavují vás schopnosti soustředit se na přítomný okamžik. Zkuste si večer na telefonu nastavit režim letadlo a ráno si místo televize pusťte uklidňující hudbu. Zprávy a emaily od šéfa na vás počkají i po snídani. 

Dopřejte si dostatek tekutin

Po dlouhém nočním spánku je potřeba tělu dodat tekutiny. Ještě před snídaní vypijte velkou sklenici vody,  která vám pomůže nastartovat metabolismus, odstranit z těla toxiny a příznivě regulovat pohyby střev. Pokud nemáte po ránu na čistou vodu chuť, přidejte si do ní kousky ovoce, trochu 100% ovocného džusu nebo ji nahraďte čajem. Pitný režim nezanedbávejte ani během snídaně.

Zdravá snídaně jako základ dne 

Nenahrazujte snídani rychlou kávou. Výživná snídaně s vysokým obsahem vlákniny vám dodá energii a nastartuje nejen vaše tělo, ale i mysl, a vy se budete moci soustředit na jiné věci než kručení v žaludku. Snažte se, aby vaše snídaně obsahovala celozrnné potraviny, ovoce, zeleninu, ořechy, semena a mléčné výrobky. V ideálním případě posnídejte s rodinou a užijte si společně strávený čas. 

Tip: Recepty na dokonalé ořechové snídaně

Vytvořeno10.01.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše