🚚 📦 Pojď s námi využít akce se Zásilkovnou a celý týden máš dopravu ZDARMA v rámci ČR! 🤩

Používáme nejlepší suroviny z celého světa

Používáme nejlepší suroviny z celého světa
Popis produktu

Ořechové krémy, proteinové tyčinky ani dražované ovoce v čokoládě by nebyly tím, čím jsou, bez kvalitních surovin. Jejich výběrem jsme strávili spoustu času, než jsme našli plody, které vypadají a chutnají opravdu skvěle.

Nepražíme v oleji, nedoslazujeme, nepoužíváme levné suroviny

Kompromisy v BIG BOYi neděláme, sázíme na prvotřídní kvalitu. Do krémů nepřidáváme žádná zbytečná aditiva, konzervanty ani vyřazené zmetky. Lyofilizované ovoce nedoslazujeme. V produktech, kam patří přidaný cukr, používáme kokosový, protože má nižší glykemický index a je pro lidský organismus zdravější. K našim surovinám se snažíme přistupovat s maximálním respektem, abychom v nich zachovali maximum živin a prospěšných látek. Kvalitu opravdu není potřeba vylepšovat.

Za nás mluví naše produkty

Všechny ořechy, které odebíráme, si necháváme pražit pouze na sucho a na ideální intenzitu, aby po zpracování vynikla jejich prvotřídní chuť. Minulý rok jsme zvětšili výrobní linku a doplnili ji o moderní technologie. Díky nim jsou naše krémy dokonale hladké, jemné a netvoří se na nich olejová vrstvička, která sice není na závadu, ale bez ní je to rozhodně lepší.

Nedržíme si velké sklady ani staré zásoby

Kdybyste zavítali do našeho skladu nebo na expedici, viděli byste, že se u nás nic dlouho neohřeje. Suroviny zpracováváme v řádu dnů a hotové výrobky okamžitě expedujeme ke svým zákazníkům. Nejenže nejsou zlatem, ve kterém bychom chtěli mít uložené peníze, ale také si potrpíme na jejich čerstvosti. Ta je hlavním předpokladem k prvotřídní kvality našich výrobků.

Denně zpracováváme okolo 2 tun surovin

Suroviny sice nenakupujeme přímo od farmářů, ale vybíráme si zboží s certifikací fair trade. Záleží nám na tom, aby lokální pěstitelé byli řádně vyplaceni a chceme podporovat udržitelný způsob pěstování a zpracování. Vzhledem k naší velké spotřebě spolupracujeme s distributory, kteří nám jsou schopni zaručit dostatečné množství a stálost kvality odebíraného zboží.

Odkud naše suroviny vlastně pochází?

Když zkusíte kešu z Pobřeží slonoviny, už nikdy nebudete chtít jiné. Překvapí vás, jak jsou  tyhle kešu velké, pevné zvenku, ale jemné uvnitř. Mají světlou barvu a dokonalou chuť. Mandličky z Kalifornie mají na rozdíl od těch supermarketových nepoškozenou slupku, jsou krásně pevné a křupavé.

Lískáče odebíráme přímo z italského Piemonta. Rostou v ideálním podnebí na sopečném svahu. Místní pěstitelé se o ně krásně starají a šetrně sklízí, což se pozitivně projevuje na jejich chuti. Oříšky sbírají do speciálních “deštníků”, aby se nedostaly do kontaktu s plísněmi ze spadaného listí a netvořily se plísňové jedy aflatoxiny.

Naše čokolády mají italský nebo belgický původ. Řadu Big Boy Grand Zero, která neobsahuje přidaný cukr, dochucujeme vynikajícími belgickými čokoládami slazenými maltitolem. Dále používáme prvotřídní čokoládu Los Bejucos z Dominikánské republiky. Ta se vyznačuje tím, že roste pouze na jednom svahu a během zrání natahuje vůně okolních ovocných stromů. Má originální a komplexní chuť, kterou musíte zažít.

Vytvořeno22.04.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše