Milí zákaznící, děkujeme vám, že jste nás zavalili objednávkami a omlouváme se za možné prodlení v doručení vašich mlsných balíčků.  💜

Proč se na povrchu krému tvoří zvláštní vrstva?

Proč se na povrchu krému tvoří zvláštní vrstva?
Popis produktu

Už se vám někdy stalo, že jste pod víčkem ořechového krému nebo pomazánky našli nevábně vypadající vrstvičku, která na první pohled vypadala jako plíseň? Nejedná se o nic závadného, jak by se mohlo zdát, ale spíš o důkaz kvality. Nevěříte? Pojďme si to vysvětlit…

Na trhu s ořechovými krémy najdeme řadu výrobků, které se od sebe liší nejen kvalitou použitých surovin, ale i technologií zpracování a svým složením. Právě složení ořechových krémů a poměr přirozeně obsažených olejů hrají zásadní roli pro vznik oddělené tukové vrstvy na povrchu.

Proč se tvoří tuková vrstva na ořechovém krému?

Čisté ořechové krémy jsou krátce po namletí krásně hladké a mají homogenní konzistenci. Postupem času se však z krému začne oddělovat přirozeně obsažený tuk a na povrchu se vytvoří vrstvička, která může obsahovat bílé skvrnky nebo krystalky. Jejich vznik závisí na druhu použitých ořechů, každý má trošku jinou teplotu tuhnutí tuku, a na venkovní teplotě. Separace tuku je přirozený jev, který v podstatě dokazuje kvalitu a čisté složení ořechového krému, protože bez přidání emulgátorů, stabilizátorů a konzervantů jí nejde zcela zamezit.

 

Umíme to i bez chemie a přidaného tuku

V Big Boyi vyrábíme ořechové krémy pouze z nasucho pražených ořechů, do kterých nepřidáváme žádné tuky, konzervanty, emulgátory, stabilizátory ani jiné umělé příměsi. Používáme pouze kvalitní suroviny, jejichž výběrem jsme strávili spoustu času, než jsme našli ty pravé. Hledali jsme především dokonalou chuť a ideální obsah zdravých tuků, abychom mohli vyrábět krémy s dokonale hladkou konzistencí bez přidání jiných tuků.

Jak přirozeně omezujeme separaci oleje v našich krémech?

Nedávno jsme si do naší nové výrobní linky pořídili pomocníka, který se nazývá homogenizér. Standardně namleté krémy necháme projít homogenizérem, aby byly ještě jemnější a hladší. Tato šikovná mašinka umí rozbít i ty nejmenší vazby v ořeších a díky tomu se olej z krému separuje pomaleji a v menším množství.

Jak udržujeme čerstvost a kvalitu Big Boy krémů?

  • Nedržíme skladové zásoby surovin. Zboží, které k nám dorazí do týdne zpracujeme.
  • Zpracováváme pouze certifikované suroviny. Držíme se svých zásad a osvědčené dodavatele neměníme. Pro nás je rozhodující kvalita, ne cena.
  • Přísné hygienické výrobní podmínky. Všechny výrobní procesy probíhají dle hygienických předpisů a vysokých standardů kvality. Máme zavedený 5stupňový proces kontroly kvality a kontrolujeme každy krok výroby krémů.
Vytvořeno17.05.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše