🚚 📦 Pojď s námi využít akce se Zásilkovnou a celý týden máš dopravu ZDARMA v rámci ČR! 🤩

Tamara Raďová: Naši lidé jsou to nejdůležitější, co máme

Tamara Raďová: Naši lidé jsou to nejdůležitější, co máme
Popis produktu

 

Pracovala ve výrobě turistických suvenýrů, když udeřila koronavirová krize, byla nucena si hledat novou práci. Přestože se Tamara viděla spíše v administrativě, nakonec zakotvila v Big Boyi. Nástup byl velmi rychlý, už týden po tom, co poslala životopis, seděla v balicím úseku a lepila etikety.

Tamaro, když jste před necelým rokem nastoupila do Big Boye, byly jste tam jen čtyři. Nyní jste mistrovou a máte na starost 16 lidí. Co bylo pro Vás na té rychlé změně nejtěžší?

Bylo toho hodně, ale největší výzvou pro mě byl management lidí. Musela jsem se naučit, jak efektivně rozdělovat a delegovat práci, řešit problémy a ladit fungování týmu.

Co jste při práci s lidmi zjistila?

Není to pro mě úplně nová zkušenost. Už v předchozím zaměstnaní jsem řídila menší tým lidí a komunikaci s dalšími dvěma úseky. Stále se utvrzuji v názoru, že naši lidé jsou to nejdůležitější, co máme. Proto mi velmi záleží na tom, abych si vybrala do týmu ty pravé a vybudovala si s nimi vzájemnou důvěru.

Vybrat do týmu ty správné lidi je věda. Daří se vám to?

Prvotní výběr má na starost naše personalistka. Mým úkolem je během zkušební doby vyhodnotit, jak se daný člověk zapojuje do týmu a zvládá svou práci. Přeci jen se jedná o fyzickou náročnější práci, která nevyhovuje každému.

Čeho si u nováčků ještě všímáte?

Oceňuji především snahu a iniciativu. Schopní lidé kouknou a na první pohled vidí, co je třeba, chopí se toho a pracují.

Jakým způsobem motivujete lidi, aby podávali co nejlepší výkon?

Většina zaměstnanců samozřejmě slyší na finanční ohodnocení. Máme nastavený jasný a férový systém ovlivněný pracovním výkonem, na jehož základě lidé dostávají odměny. Přesto si ale myslím, že zásadnějším faktorem je otevřená komunikace a lidský přístup. Snažím se svým lidem vycházet vstříc a na všem se s nimi dohodnout. Vrací se mi to a lidé jsou na oplátku ochotni zaskakovat nebo dělat přesčasy.

V každém týmu lidí je občas potřeba zlepšit náladu a povzbudit ho. Jak k tomu přistupujete?

U nás je legrace až až. Občas je potřeba spíš šlápnout na brzdu a rozdělit tým na menší skupinky, protože kde se moc mluví, tam se přestává pracovat. Špatná nálada se většinou dostaví, když něco někomu vytknu, nebo na něco upozorním. Lidé si berou kritiku příliš osobně a někdy se i naštvou.

Co byl pro vás největší problém, když firma minulý rok rychle vyrostla?

Museli jsme najít nové spolehlivé lidi a zaučit si je, což trvá poměrně dlouho. Ještě dnes mám 3 pracovníky ve zkušební době. Snažím se vybudovat tým, na který se mohu plně spolehnout, protože není v mých silách kontrolovat každou skleničku, která od nás odchází. Lidský faktor je silný.

Jak vaši práci zasáhla koronavirová pandemie?

Samozřejmě hodně řešíme hygienu. Dohlížíme na správně nasazené respirátory, časté mytí a dezinfikování rukou a pravidelné testování.

Jak vy osobně zvládáte tuhle náročnou dobu?

Jsem perfekcionistka a mám ráda, když je všechno včas a dobře udělané, z čehož jsem musela hodně slevit. Snažím se myslet pozitivně, pak se dá zvládnout vše.

Přinesla Vám pandemie i něco dobrého? Naučila jste se třeba něco nového?

Rozhodně trávím více času s rodinou než dřív, za což jsem velmi vděčná. A taky jsem se konečně zlepšila v práci s počítačem. To jsem vždycky chtěla.

Co plánujete do budoucna?

Těším se, až zase budeme moct cestovat. Jinak jsem spokojená tak, jak jsem.

Tamaro, ještě nesmíme zapomenout na poslední důležitá otázku. Jakého Big Boye máte nejradši a jak si na něm pochutnáváte?

Miluju lyo ovoce a krémy White Brownie a nejradši si na nich pochutnávám jen tak. Dávám si je ke kávičce...

Vytvořeno13.04.2021
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše